Kurumsal

Güneş Enerjisi

Elektrik enerjisi günlük yaşamımızı sürdürmek açısından en çok ihtiyaç duyulan ve kullanılan enerji türüdür. Elektrik enerjisinin üretimin gerçekleşmesi aşamasında çeşitli kaynaklardan ve bu kaynaklara özgün enerji formlarının değişimlerinden yararlanılır. 

 

İnsan nüfusunun sürekli artışı, teknolojinin ve sanayinin gelişimi beraberinde enerji ihtiyacını arttırmaktadır. Yenilenebilir enerji kaynaklarının sürdürülebilirliğinin olması, çevre dostu olması açısından ön plana çıkmaktadır. Ayrıca ülkemizdeki dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak ve cari açığın dengelenmesi için yeşil ekonomi kapsamında yönelimler başlamıştır. 

Güneş Enerjisi Neden Önemlidir?

Günümüzde kullandığımız elektrik kaynaklarının çoğu, karbondioksit kaynaklı olarak doğaya zararlı atık çıkaran fosil yakıtlardır. 

Güneş Enerjisi, kirliliğe yol açmayan, doğa dostu ve  en temiz enerji kaynağıdır. Güneş panelleri kurmak hem fosil yakıtlara bağımlılığı azaltır hem de elektrik faturalarından tasarruf etmeyi sağlar. 

Şirketinizin üretim operasyonlarına enerji sağlayabilecek yeterlilikte güneş paneli kurulduğu takdirde enerji faturasından tasarruf edebilirsiniz. İş yerlerinde ve fabrikalarda güneş panelleri kullanmak bu anlamda birçok fayda sağlamaktadır.

Tüm dönüşüm yatırımlarınızda Galtek mühendislik olarak sizlere hizmet sağlamaktayız. Güneş panellerinin bakım maliyetleri düşük olduğundan şirketiniz uzun yıllar tasarruf eder. 

O halde Güneş Enerji sistemlerinin şirketinize sağlayacağı faydaları yakından inceleyelim.

https://www.galtek.com.tr/uploads/files/2022/03/gunes sistemleri.jpeg


 

Güneş Enerji Sisteminin Sağlayacağı Faydalar

1.Güneş Enerjisi sayesinde ürettiğiniz elektriği tüketerek, fatura maliyetinizi indirgeyebilir aynı zamanda fazla olan üretimi tedarikçi elektrik şirketine satarak artı gelir elde edebilirsiniz.

2. Güneş enerjisinden elektrik üreterek karbon salınımını önleyerek, daha temiz ve daha sürdürebilir bir dünya için katkıda bulunmuş olursunuz. 

3.Güneş Enerjisi sisteminin gerek kurulum gerek bakım maliyetleri yönünden diğer enerji türlerine göre daha az maliyetli olmasından ve hammadde maliyeti olmamasından ötürü kurmuş olduğunuz sistemi kısa vadeli amorti ederek uzun yıllar tasarruf sağlamış olursunuz.

Bizler de Güneş Enerjisi sektöründe yeniliklere bağlı kalarak On-Grid, Of-Grid GES, Tarımsal Sulamalarda Güneş Enerjisinden faydalanma; On-Grid kapsamında çatı üzeri ve arazi kurulumu olmak üzere çeşitli projelerde EPC (Mühendislik, Tedarik, Kurulum) hizmeti sağlamaktayız. 

Mühendislik, tedarik, uygulama süreçleri profesyonel ekibimiz tarafından yürütülmektedir.

Galtek Mühendislik olarak daha temiz , sürdürülebilir ve yeşil bir çevre için GES alanında hizmet sağlamaktan memnuniyet duymaktayız.

Biten İşler

  • OR-SAM Tarım ve Zirai Ürün Paz. ve Dan. Tic. A.Ş. (100 KW)
  • BMG Çelik İnşaat (500 KW)
  • Yahşi Fındık (Projelendirme)
  • Akuatek A.Ş. (Projelendirme)
  • Agropark Tarım (3 KW Off-Grid Ges)
  • Hakan AKÇay (Bireysel) (6.5 KW On-Grid Ges)