Kurumsal

Hakkımızda

Galip Mühendislik olarak 1977 Yılında başlayan taahhüt çalışmalarımız, 1996 yılından itibaren GALTEK Mühendislik Elektrik İnşaat Makina San. Tic. Ltd. Şti. adı altında devam etmektedir.

1984-1990 yılları arasında Samsun Gübre San. A.Ş.’ye ait Sülfürik asit, Fosfor Öğütme (02), Fosforik Asit (01), TSP-DAP Gübre (04) fabrikalarının rehabilitasyon çalışmaları yapılmış, yine aynı fabrika içinde 18 numaralı enerji merkezine 3 adet 1600 kVA gücünde trafo merkezi servise alınmıştır.

1990 yılından itibaren, büyük bir çoğunluğu Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan çalışmalarımıza örnek olarak, 

Yıldız Kimya A.Ş. için, İtalyan ALDER S.p.A. firması ile birlikte tamamı PLC kontrolünde çalışan “Formaldehit ve Tutkal Fabrikaları”nın kurulması, 

Alman ERDELBAH firması ile birlikte “Strafor Fabrikası”nın faaliyete alınması, 

Avusturya LISEC firması ile birlikte “Isıcam Tesisleri”nin yapılması,

gösterilebilir. (Listenin tamamı için “Referanslarımız” sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca, Adapazarı Pamukova’da yapılan, Türkiye’ de bir ilk olan “Kapalı Tip Katı Atık Değerlendirme ve Kojenerasyon Projesi”nin elektrik işleri firmamız tarafından yapılmıştır.)

SCHNEIDER yetkili pano üreticisi olarak, 4000 A'e kadar “Tip Testli Elektrik Dağıtım Panoları” uluslararası standartlarda üretilmekte ve yine SCHNEIDER Elektrik SM6 Partneri olarak SM6-36 serisi “Orta Gerilim Hücreleri”nin dağıtımı ve montajı yapılmaktadır. 

Şirketimiz, 2001 Yılında İtalyan SAIPEM S.P.A. firması ile “Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattı” için kurulan boru ekleme fabrikasının tüm elektrik işlerini üstlenmiştir. 

2002 yılında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “En Fazla Kurumsal Vergi Veren İlk 10 Şirket” arasına girerek ödüllendirilmiştir.

Galtek Ltd. Şti. erişmiş olduğu büyüklük ve istihdam gücünü tüm Türkiye pazarında da kullanabilmek üzere İstanbul Ofisi’ni 2004 yılında faaliyete geçmiştir. Bu sayede, proje kapsamı Karadeniz Bölgesi dışına çıkarak ulusal düzeye ulaşmıştır.  Süre gelen projeler ile birlikte, iş hacmi uluslararası düzeyde ilerlemektedir.

Şirketimiz, uzun yıllar ISO 9001 Standartlarına uygun olarak çalışmasını sürdürmüştür. Yönetim Sistemimiz, 2008 yılında EN ISO 9001:2000’e göre, TÜV Thüringen e.V. Sistem ve Personel Belgelendirme Kurumu tarafından TÜV CERT ve TIC Tetkik ve Belgelendirme Prosedürleri’ne göre sertifikalandırılmıştır. Sistemimiz, 2014 yılında ISO 9001:2008 formatına uyarlanarak, UDEM Uluslararası Belgelendirme Denetim Eğitim Merkezi tarafından belgelendirilmiştir.

Galip Mühendislik olarak 1977 Yılında başlayan taahhüt çalışmalarımızı, 1996 yılından itibaren GALTEK Mühendislik Elektrik İnşaat Makina San. Tic. Ltd. Şti. adı altında devam ettirmekteyiz.

1990 yılından itibaren, çoğunluğu Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde olmak üzere, Karadeniz Bölgesi’nde, 2004 yılında faaliyete giren İstanbul Ofisi ile ülke çapında birçok büyük projeye imza attık. Son yıllarda yapılan yatırımlarımız ve ihracat çalışmalarının tamamlanması ile birlikte hedefimizi dünya pazarına taşımanın gururunu yaşıyoruz.

Şirketimiz, uzun yıllar ISO 9001 Standartlarına uygun olarak çalışmasını sürdürmüştür. Yönetim Sistemimiz, 2008 yılında EN ISO 9001:2000’e göre, TÜV Thüringen e.V. Sistem ve Personel Belgelendirme Kurumu tarafından TÜV CERT ve TIC Tetkik ve Belgelendirme Prosedürleri’ne göre sertifikalandırılmıştır. Sistemimiz, 2014 yılında ISO 9001:2008 formatına uyarlanarak, UDEM Uluslararası Belgelendirme Denetim Eğitim Merkezi tarafından belgelendirilmiştir. Farkımızı, insana verdiğimiz değer ile yaratmak olarak benimseyen şirketimiz, farklı çalışma sistemi uygulayarak çalışanlarının gelişimine yatırım yapmaktadır.  

Taahhüt çalışmalarımızda kullandığımız malzemelerin tedariği ve satış tarafında müşterilerimize daha etkili hizmet verebilmek adına 2015 yılında GALTEM Elektrik San Tic. Ltd. Şti.’ni kurarak, sektörün önde gelen firmaları ile bayilik anlaşmaları yapılmış ve ürün satışına başlanmıştır. 

Gücünü, müşterilerimize vermiş olduğumuz kesintisiz hizmetten alarak, yeni atılımlar ile ticari, teknik ve taahhüt hizmetlerimizde güncel teknolojiler ile çalışmakta; yerli ve yabancı yatırımcılara verdiğimiz destekle Karadeniz bölgesi ile birlikte Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunmaktan son derece mutluyuz.

1977’den beri süregelen hizmet kalitemizi ve tecrübemizi gelecek nesillere aktarmak ve birlikte çalışmaktan onur duyarız.
 

Saygılarımızla.

Celil Kurada